čakra reikšmė

Kas yra čakra? čakrà [skr. cakra(s) — ratas], metalinis sviedžiamasis Indijos genčių ginklas — 12—15 cm skersmens aštrių briaunų žiedas; užmaunamas ant piršto, įsukamas ir paleidžiamas į taikinį.

Čakra (skr. चक्रं = cakraṃ 'ratas, apskritimas'), hinduizmo dvasinėse praktikose – bioenerginis centras, parapsichologinis objektas. Energinę čakrų sistemą pagal įvairius bioenerginius mokymus sudaro nuo kelių iki keliolikos ir net kelių šimtų čakrų. Kai kuriose bioenerginių žinių sistemose čakros tapatinamos su akupunktūros taškais. Mokymai apie čakrų sistemas glaudžiai susiję su dvasiniais mokymais apie energinius kūnus (koša), auras, praną, či ir kitais parapsichologiniais mokymais bei religinėmis sistemomis. Apskritai čakros kaip energiniai centrai minimos jau senoviniuose šaltiniuose: upanišadose, puranuose, tantrose.

Mokslinių pažiūrų sistemos čakras (kartu su daugeliu kitų bioenerginių, alternatyviosios medicinos ir parapsichologijos objektų) laiko pseudomoksliniais.

Čakros transformuoja ir paskirsto pro jas srūvančią gyvybinę energiją praną. Nors čakros susijusios su atitinkama kūno dalimi ar organu (pvz., širdimi, gerkle, saulės rezginiu), tačiau tiesioginės sąsajos tarp fizinio kūno ir čakrų nėra ir jos priskiriamos „viršfizinei“ tikrovei. Bendrai imant, čakros gali būti laikomos bioenerginiais sąmonės centrais (čaitanja/chaitanya).

Plačiausiai paplitusi čakrų sistema, kurią sudaro 7 čakros ir 3 pagrindiniai energijos kanalai. Ji kildinama iš kundalini jogos ir buvo išplėtota budistinės tantros mokymuose.

Ar žinai, ką reiškia žodis čalma? Visi terminai iš raidės Č.
Draugai
Vertimas internete