faktisas reikšmė

Kas yra faktisas? faktisas [pranc. factice — dirbtinis], aliejaus (sėmenų, rapso, medvilnės) ir sieros reakcijos produktas; minkšta tampri medžiaga.

Faktisas (angl. factice) – vulkanizuoti nesotieji augaliniai ar gyvūniniai riebalai, naudojami kaip pagalbinė medžiaga ir savybių modifikatorius gumos gamyboje.

Iš aliejų, turinčių ilgagrandinių riebalų rūgščių, pvz., rapsų ar putonių aliejaus, gaunamas kietesnis, tinkamesnis faktisas. Iš sojų aliejaus gaminamas faktisas būna prastesnės kokybės, nors, šį aliejų sumaišius su ilgagrandiniais aliejais, galima gauti faktisą beveik tokį patį kokybišką kaip ir iš visiškai ilgagrandinių aliejų. Alyvoms atsparus faktisas gaminamas iš ricinos aliejaus.

Riebalų rūgščių grandines susiuvant siera gaunamas rudasis faktisas, o disieros dichloridu (S2Cl2) – baltasis faktisas. Tai gumiškos medžiagos, kurios gerina gumos apdirbimo savybes bei didina atsparumą ozonui. Keičiant faktiso kiekį gumoje keičiasi ir fizikinės gumos savybės. Lietos gumos detalės gali turėti 5-10% faktiso, gaminamos ekstruzijos būdu – 15-30%. Guminiuose trintukuose faktiso gali būti iki 4 kartų daugiau nei grynos gumos.

Ar žinai, ką reiškia žodis faktorialas? Visi terminai iš raidės F.
Draugai
Vertimas internete