haremas reikšmė

Kas yra haremas? harèmas sm. (2) DŽ 1. moterų skyrius daug žmonų turinčio turtingo musulmono namuose. 2. musulmono žmonos.

harèmas [arab. haram — draudžiamas dalykas]: 1. turtingo musulmono namo dalis, kurioje gyvena šeimininko žmonos ir sugulovės; 2. musulmono žmonos ir sugulovės (gyvenančios hareme).

Haremas (arabų k. haram – uždrausta, neliečiama) – namo ar rūmų dalis, skirta daugpatystę praktikuojančių musulmonų moterims (žmonoms ir sugyventinėms). Į haremą turi teisę įeiti tik sutuoktinis. Haremus turėjo ir Kinijos imperatoriai (jis vadinosi „antraisiais rūmais“ – hongong). Egipte faraono haremas buvo laikomas uždara teritorija.

Musulmonų papročiai leidžia vyrui turėti keturias žmonas su sąlyga, kad kiekvienai jų ir jos vaikams būtų suteikta atskira gyvenamoji vieta. Vyro santykiai su žmonomis, jų lankymo eilė būdavo griežtai reglamentuota ir vyras privalėjo šių taisyklių laikytis. Valdovai kartais turėdavo daugiau kaip 100 žmonų ir sugyventinių, tad suprantama, kad moterų lytinis gyvenimas būdavo nereguliarus. Haremuose dėl vyrų stokos dažniau nei kitur pasitaikydavo lesbiečių.

Vikiteka

Ar žinai, ką reiškia žodis harmonija? Visi terminai iš raidės H.
Draugai
Vertimas internete