laboratorija reikšmė

Kas yra laboratorija? laboratòrija sf. (1) Š, NdŽ, DŽ bandymams ar tyrimams skirta patalpa su reikiamais įrengimais: Termostatai fizinės chemijos laboratorijų aparatūroje užima labai svarbią vietą rš. Mokslininko laboratorijoje gimsta vis daugiau naujų išradimų ir mokslo darbų sp. ║ prk. apie vidinius veiklos, kūrybos procesus: Papasakotas faktas bent kiek įveda mus į rašytojo laboratoriją ir atskleidžia jo darbo metodą A.Vencl.

laboratòrija [lot. laboratorium < laboro — dirbu], patalpa, įstaiga arba jos padalinys, kur daromi moksl. tyrimai, eksperimentai, kontrolė.

Laboratorija – vieta (kambarys, kambarių grupė, pastatas) su visa reikiama įranga atlikti mokslinius tyrimus, bandymus, matavimus.

Laboratorijos būna:

  • tiriamosios - jose atliekami tiriamieji mokslų ir technologijų eksperimentai. Tai universitetų, mokslinių institutų ir kitokių tyrimo organizacijų laboratorijos.
  • diagnostinės laboratorijos (medicina, veterinarija, augalų apsauga) - jose diagnozuojamos ligos ir fiziologinės būsenos, nustatomi ligų sukėlėjai ir pan. Šiose laboratorijose nekuriami nauji metodai, netikrinamas jų patikimumas (tai atliekama tyrimo laboratoratorijose), o naudojami patikrinti veksmingi metodai. Tai ligoninių, poliklinikų, ambulatorijų ir pan. laboratorijos.
  • gamybinės laboratorijos - jose įvertinamos žaliavos, tarpiniai produktai, jų kokybė, nustatomi priedai, kurių įdėjus galima kompensuoti nukrypimus nuo reikiamų savybių. Tai gamyklų, fabrikų ir pan. laboratorijos.
  • gamybos laboratorijos - jose atliekamos gamybos operacijos (pvz., fotolaboratorijose ryškinamos fotomedžiagos).
  • kokybės laboratorijos - jose atliekami gaminių (maisto produktų, dažų, audinių ir pan.) ir prekių kokybės ir saugos tyrimai.

Ar žinai, ką reiškia žodis laboratorinis? Visi terminai iš raidės L.
Draugai
Vertimas internete