obligacija reikšmė

obligacija sinonimai

Kas yra obligacija? obligãcija sf. (1) TrpŽ 1. (sov.) buvusioje Tarybų Sąjungoje – valstybinės išlošiamosios paskolos bilietas: Antanas išlošė obligãcijos penkis šimtus rublių Rs. 2. vertybinis popierius, duodantis iš anksto nustatytą pelną procentų pavidalu.

buvusioje Tarybų Sąjungoje valstybinės išlošiamosios paskolos bilietas

obligãcija [lot. obligatio — įsipareigojimas, pasižadėjimas], vertybinis popierius, suteikiantis jo turėtojui teisę gauti popieriuje pažymėtą sumą, o iki jos gavimo — reguliarias palūkanas.

Obligacija – skolos vertybinis popierius, patvirtinantis jo turėtojo teisę gauti iš obligaciją išleidusio asmens joje nustatytais terminais nominalią obligacijos vertę (išmokama išperkant obligaciją), metines palūkanas ar kitokį ekvivalentą arba turtines teises (obligacijos išleidžiamos nematerialia forma, o nuosavybės teisė į jas įrodoma įrašais asmeninėse vertybinių popierių sąskaitose).

Obligacijas gali leisti vyriausybės, bendrovės ar savivaldybės. Obligacijų išleidimas yra būdas pasiskolinti lėšų, todėl obligacijos dar vadinamos skolos vertybiniais popieriais. Lietuvoje obligacijų yra išleidusi Vyriausybė, įvairios bendrovės ir bankai. Savivaldybės obligacijų nėra išleidusios. Obligacijos yra viena saugiausių investavimo formų, tačiau teikiančių nedidelę grąžą.

Svarbiausi obligacijų apibūdinimai:

  • trukmė (obligacijų išpirkimo data)
  • palūkanų dydis
  • platintojo patikimumas

Visos šios ypatybės svarbios vertinant investicijų į obligacijas riziką ir patrauklumą. Įmonės obligacijų pirkėjas tampa jos kreditoriumi, o ne bendrasavininkiu, kokiu galėtų tapti nusipirkęs bendrovės akcijų. Tačiau tokio kreditoriaus teisės neapsaugotos jokiu kitu būdu (draudimu, turto įkeitimu ar pan.), o tik obligacijas išleidžiančio asmens, vadinamo emitentu, pažadu grąžinti lėšas – išpirkti obligacijas.

Ar žinai, ką reiškia žodis oblikis? Visi terminai iš raidės O.
Draugai
Vertimas internete