sadizmas reikšmė

Kas yra sadizmas? sadìzmas sm. (2) DŽ, NdŽ, TrpŽ 1. lytinis iškrypimaspotraukis daryti kitam asmeniui fizines kančias. 2. žiaurumų, kankinimo aistra, mėgavimasis kitų kančiomis.

sadizmas: 1. med. lytinis iškrypimas – lytinis pasitenkinimas, patiriamas, kankinant partnerį; pavadintas pranc. rašytojo D. de Sado (Sade), aprašiusio šį iškrypimą, vardu; 2. liguista kankinimo aistra, mėgavimasis kitų kančiomis.

Sadizmas – asmens polinkis į lytinį arba psichologinį pasitenkinimą dėl kitam asmeniui suteikiamo skausmo ar pažeminimo, bei tokio pobūdžio pasitenkinimą suteikianti veikla.

Kaip lytinis nukrypimas sadizmas pasireiškia, kuomet lytinis pasitenkinimas pasiekiamas tik fiziškai ar psichiškai kankinant lytinį partnerį, jaučiant absoliutų dominavimą. Pirmą kartą terminą pavartojo seksologas R. Krafft-Ebing pagal prancūzų rašytoją markizą de Sadą, kuris remdamasis ir savo paties patirtimi aprašė ir susistemino tuo metu žinomos sadistinės praktikos tipus ir metodus. Sadizmą papildanti priešingybė – mazochizmas.

Dažnai sadistinė praktika apima tam tikrus ritualus (surišimą, plakimą, glamonėjimą ir pan.). Anksčiau sadizmas buvo siejamas tik su fiziniu skausmu, tačiau dabar pripažįstama, kad didžiulį malonumą sadistui teikia ir pats galios, dominavimo, valdžios partneriui pojūtis. Tam tikrą valdžios partneriui polinkį turi daugelis žmonių, tačiau jis nukrypimu laikomas tik tuomet, kai sadizmas yra vienintelis lytinio pasitenkinimo būdas.

Ar žinai, ką reiškia žodis sadula? Visi terminai iš raidės S.
Draugai
Vertimas internete