ž reikšmė

Kas yra ž? 1 ž trisdešimt antra abėcėlės raidė, vartojama žymėti pučiamajam skardžiajam priebalsiui, tariamam kietai (žãbas, gražùs, žū́ti) ir minkštai (žẽmė, er̃žilas, žiūrė́ti, dažýti).
2 ž interj. 1. ūmiam suspengimui (galvoje) nusakyti: Ž į galvą, ir išsitiesiau – apsisuko galva Krš. 2. tęsiamai tariant reiškiamas ūžimas, šniokštimas: Pagirdo anas: ž ž ž ūžia, trata medžias Grv. Išeinu priemenėn – ž ž ž [lietus], net padais nuejo Kp. Ž ž ž [liepsnojantis] stogas vidun sulėkė Vlk. | Ugnis ne boba (smarki), ž ž ž tik eina Krš. 3. tęsiamai tariant nusakomas spengimas (galvoje): Atsigulu, tai ž ž ž – nebeaptyla galva Mžš. Ž ž ž galvo[je], kaip svirplių prisiveisusi Krš.

Ž ir ž – trisdešimt antroji lietuvių abėcėlės raidė. Lietuvių kalboje raidės pavadinimas yra žė.

Reiškia garsą: [ʒ]

Ž yra modifikuota raidė Z ir daugelyje abėcėlių, kurių ji naudojama, yra paskutinė raidė (išskyrus estų ir turkmėnų abėcėles). Šią raidę XV a. įvedė Janas Husas.

Raidė ž naudojama beveik visose lotyniškai užrašomose slavų kalbose (išskyrus lenkų), taip pat baltų, songajų ir lakotų kalbose. Finų, turkmėnų, lazų kalbose raidė ž sutinkama tik skoliniuose. Į šią raidę transliteruojama kirilicos raidė Ж.

ž žodžių junginiai

  • Dragon Ball Z, Jay-Z, Z-Scars
Ar žinai, ką reiškia žodis ža? Visi terminai iš raidės Ž.
Draugai
Vertimas internete