humoras reikšmė

Kas yra humoras? hùmoras sm. (1) DŽ švelnus, neįžeidžiamas ko nors pajuokimas; pavaizdavimas to, kas juokinga.

hùmoras [angl. humour < lot. humor — drėgmė, skystis; vienas iš keturių organizmo skysčių, kurį sen. medicina laikė lemiančiu žmogaus temperamentą]: 1. sugebėjimas pastebėti juokingus, keistus tikrovės reiškinius; linksmumas, polinkis juokauti; 2. estetikoje — viena komiškumo rūšių (greta satyros) — pakantus, nepiktas gyvenimo keistenybių, juokingų situacijų, žmonių ydų pašiepimas, susijęs su optimistiniu ir kontempliaciniu požiūriu į tikrovę.

Humoras, humoro jausmas (angl. humour) – gebėjimas išprovokuoti juoką, pralinksminti, keblią ar įprastą situaciją paversti pramoga, pastebėti juokingus ar keistus tikrovės reiškinius. Pakantus, draugiškas gyvenimo keistenybių, juokingų situacijų, žmonių ydų ar savikritiškas pašiepimas, susijęs su optimistiniu ar kontempliaciniu požiūriu į tikrovę.

Jumoras – neteiktina forma, Lietuvoje vartojama kaip sinonimas.

Juodasis humoras – humoro forma, kuomet pašiepiama ir itin atvirai aptariama tai, kas visuomenėje laikoma tabu, tragedija, nelaime, liga.

Estetikoje humoras laikomas viena komiškumo rūšių greta satyros.
Humoristiniai veikėjai bei personažai naudojami ir prozoje, eilėse, paplitę vaizduojamajame mene.

Tyrimais nustatytas tiesioginis ryšys tarp intelekto ir humoro jausmo. Aukštesnio intelekto asmenys turi ir supranta subtilesnį humorą, ypač juodąjį humorą.

Vikiteka

Vikicitatos

Ar žinai, ką reiškia žodis humoreska? Visi terminai iš raidės H.
Draugai
Vertimas internete