dešimtis reikšmė

Kas yra dešimtis? 1 dešimtìs num. card. f. su gen. (3b); Mž18, R skaičius ir kiekis 10: Mūsų buvo dešimtìs vaikų Vvr. Į juos sužiuro dešimtys akių T.Tilv. Suimtieji nusikaltėliai, apsupti dešimties dragūnų, pasiekė dvarą V.Myk-Put. Užmokėjau du šimtu be dviejų dešimtų̃ Rdm. Dẽšimčiai žmonių kas gali privirti [valgyti]! Rdm. Dẽšimčia metų aš už tave vyresnė Pn. Su dẽšimčia nieko čia neužkiši (neatsilyginsi) Grž. Senatvė žmogui, jis jau aštuntoj dešimtỹ [metų] Rm. Jau anejo penkton dešimtiñ Ad. Tai buvo penkių dešimčių metų žmogus J.Balč. Dar jai reikalų yra dešimtimis mieste Žem. Pralošdavo dešimtimis, šimtais V.Kudir. Ir gyveno šimtą ir dešimtį metų BB1Moz50,22. Dešimtį kartų SD50. Ponas ... pasirodo dešimti savo apaštalams BPII35. Sukankant metų trečiai dešimti gyvatos DP26. Ižg vieno grūdo užauga mumus kiek dešimtų DP297. Ir buvo gundytas nuog šetono keturias dešimtis dienas BtLuk4,2. Jau atėjote trijump dešimtump metų ... gyvatos jūsų DP580.
2 dẽšimtis, -čio (-ies Vlkv) num. card. m. su gen. (1) žr. 1 dešimtis: Buvo susirinkę koks dẽšimtis žmonių Gs. Nei dẽšimčio kiaušinių nebuvo Pn.
3 dešimtìs sf. (3b) Lkv dešimt saujų linų, susuktų į vieną ryšelį: Prisilygo tris dẽšimtis šukuotų linų Slnt. [Atnešė] linų dešimtėlę Žem.

dešimtis sinonimai

dešimtis junginiai

  • dešimta dešimtis, ketvirta dešimtis, penkta dešimtis, septinta dešimtis, trečioji dešimtis, šešta dešimtis
Ką reiškia žodis dešimtkampis? Visi terminai iš raidės D.