metras reikšmė

Kas yra metras? 1 mètras sm. (2), mẽtras (2) NdŽ 1. ilgio matas, lygus maždaug vienai keturiasdešimtmilijoninei meridiano daliai: Ji nusipirko tris metrus drobės ir pasiuvo sūnui marškinius rš. Kvadratinis mètras (ploto matas vieno metro ilgio ir pločio) rš. Kubinis mètras (tūrio matas metro ilgio, pločio ir aukščio) rš. 2. įrankis matuoti ilgiui: Iš viršutinės kombinezono kišenėlės kyšojo sulankstomas geltonas metras rš. 3. kvadratinis metras: ^ Tau duos du metrù žemės Trgn. 4. kubinis metras: Parsivežė tris metrus malkų, ir užteko visai žiemai rš. 5. ppr. pl. miško medžiaga, supjaustyta metro ilgumo pagaliais ir sukrauta į metro aukštumo krūvas: Miške dabar metrùs kerta Krkn.
2 mètras sm. (2) TrpŽ, mẽtras (2) NdŽ 1. lit. eiliavimo ritmas: Rimas, kaip ir metras, yra vienas organinių poetinio kūrinio formos komponentų A.Vencl. Visi lietuvių kalba parašytieji Donelaičio kūriniai yra sueiliuoti tuo pačiu metru – hegzametru rš. 2. muz. simetriškas stiprių ir silpnų takto dalių pasiskirstymas.
3 ×mètras, -à (plg. l. metr, brus. мэтp) adj. (4) Ar miklus, vikrus, sumanus: Jis drūtumo nedrūtas, bet labai mètras Dkš.

metras sinonimai

metras junginiai

  • kvadratinis centimetras/metras, m (metras)
  • Kvadratinis metras
Ką reiškia žodis metraštininkas? Visi terminai iš raidės M.