lydis reikšmė

Kas yra lydis? 1 lỹdis sm. (2) 1. vienas metmenų riestuvo atleidimas audžiant: Atleidi lỹdį, kad audi, kad galėtum pariesti į antrą riestuvą, kurs žemiau J. Ausdamas didelį lỹdį atleido, ir paliko skylėpramuša (prorėta) Ggr. Neausk dideliais lydžiais – juo būs milas vienodesnis Kal. 2. K, Kos39 ištisinis vyksmas, bėgis, trūkis, eiga. ◊ iš [víeno] lỹdžio ištisai, be pertraukos, be paliovos: Lyna iš lýdžio Prk. Iš lýdžio dirbkiat Prk. Nekuri moteriškė … liuobėjusi kartais 3–13 dienų iš lydžio miegoti LC1887,7. Iš lydžio belyjant, vėl patvinom LC1888,32. Mergaitė jau per aštuonias dienas iš lydžio miegtanti prš. Geras arklys, bėdoj beesant, visą dieną iš vieno lydžio bėgti įstengti turi prš. lydžiùs láidyti smarkiai bėgti, važiuoti: Arkliai lydžius laidė Jrb. Su tokioms kumelėms lydžiùs neláidysi ant vieškelio Gr. lydžiù paléisti smarkiai varyti (arklius) (važiuojant): Paléisk bėrius lydžiù, tai tavęsvelnias nepavys Jrb. to lỹdžio BŽ20; tuo lydžiù Šv; I, BPII332 be pertraukos, tuo pradėjimu: Tuoj lydžiù atsinešiu vandenio, permaišysiu, ir gana Lp. Dabar tuo lydžiu ir tą minėk, jog, kad ašvienį tausoti galėdamas, nereikalingai aną žudai IM1852,29. [su] víenu lydžiù vienu kartu, tuo pradėjimu, be pertraukos: Padariau visa vienu lydžiu Kb. Su vienu lydžiu nori viską padaryti Š(dz.). Nereikia vienu lydžiu daug vandens gerti IM1878,27. Vienu lydžiu (išvien) varo ir varo (kalba ir kalba) Pc. Nuo Gudžiūnų vienu lydžiu pasibaidę arkliai lėkė ir lėkė Pc.
2 lydis sf. plg. 1 lydis 2. ◊ víena lydžià be pertraukos, be sustojimo: Kad pasikinkiau gerus arklius, tai víena lydžià nulėkiau į miestą Skr. Kai aš išeinu, tai lekiu víena lydžià, be atsisukimo Skr.
3 lỹdis sm. (2) NdŽ nuolaidumas, nuolydis: Kad grioviai nepriskrestų, reikia jie padirbti lygaus, pašliauno nuolaidumo (lygaus lydžio) VĮ.

Ką reiškia žodis lydkrosnininkas? Visi terminai iš raidės L.