netoli reikšmė

Kas yra netoli? 1 netolì adv. 1. Aps arti, čia pat (vietos atžvilgiu): Netolì ir Buivydžiai Nmč. Netolì ėjus toks dvaras buvo Btg. Dabar ir aš nebetolì gyvenu, tik du kilometrai nuo miesto Pnd. Jau suvisu buvo netolì ištraukęs VoL381. Maudėmės netolì nuo kranto LKKIX157. Tai pry mūsų netolì čia yra trys kapinukai Žgč. | Nesustembęs medis nu žolės netolì (nedaug vertesnis už žolę) Plt. Žuvis netoli nuo grybo (beveik lygaus gerumo, naudingumo) Ėr. ^ Aklas aklą netolì tenuves DŽ. Svetimu protu netoli tejosi M. Netoli krint vaisius nu medžio Jzm. Neteptais ratais netoli važiuosi Nj. 2. greit, netrukus: Jau lietus netoli, sulis LB216. Jau netolì vakaras DŽ. 3. nedaug, kiek, nelabai: Kaipo žmogus netoli yra prakilnesniu už avį? Ch1Mt12,12. 4. beveik, kone: Bus netoli trys svarai Al. Netoli dvylika kilometrų nuo Kapčiamiesčio Brt.
2 netolì praep. su gen. 1. arti, nedideliu nuotoliu: Jis gyvena netoli miesto Kp. Šulinys netolì namų DŽ. Netoli pečiaus duonkepė stovi Kur. Viename kaime ir netoli vienas kito gyveno Ašb. | Jis netolì ma[no] galvos (beveik lygus) Gs. 2. arti (laikui žymėti): Da netolì metų, o jau veblioja (kalba) Gs. Jau netolì dvylikos, eik gult! Jrb. Netolì gaidžių atėjo pas ją LB165. Netoli dienos buvo (rytas aušo) rš. Saulė netoli laidos DŽ. Senelis iš pradžios baisiai nusiminė, net apsirgo ir netoli buvo mirties rš. Mirt nemirė, ale buvo netoli to Gs. 3. apie (apytikriam kiekiui reikšti): Jo tėvas netolì šimto metų turėjo Mšg. Pasilikdavom pieno netoli trijų litrų Jrb. Maišas buvo netolì pusės Mrj. Pieno pasilikdavom tei netolì puodynaitės Jrb. Jau pra[e]jo netolì mėnesio laiko Jrb.

netoli sinonimai

netoli antonimai

netoli junginiai

  • esantis netoli kranto, esantis netoli kranto/atviroje jūroje, esantis pakrantėje/netoli kranto, netoli centro, netoli kranto, netoli(mas)
Ką reiškia žodis netolia? Visi terminai iš raidės N.