randas reikšmė

Kas yra randas? 1 rándas sm. (3) 1. SD39,365, Q455, H, R, M2354, Sut, K, M, DŽ užgijusios žaizdos žymė, retys: Ant kaktos rándas nuo įspyrimo kumelio J. Rándas paliko, kai išgijo, kur buvo įkirsta Kp. Jeigu ir nugydysi, bus rándas Pc. Jis pargrįžta iš karo pilnas randų̃ KI205. Yra randas nudegimo CII116. Randaĩ ant plaučių šono Jd. | Tai tas akmuo ir liko su randu LTR(Grv). | prk.: Šios kartos žmonių širdyje yra likę nemaža randų rš. 2. SD289, DP169, K iškilęs dryžis nuo smūgio, kirčio: Kad surėžė par nugarą, tai randas paliko J. Botagas randus padaro CII568. Švelnios rankos pijokėlio, mėlyni randeliai LTR(Ds). Ar jis išims randus iš nugaros? J.Gruš. Bitelė įkando, nebėra nė rándo Šd. ^ Bėgančio pėdai, stovinčio randai LTR(Lp). Kad aš tau duosiu, tai net šūde rándas paliks Kp. 3. ruožas, žymė, rievė (ppr. ant ragų): Karvė kiek turėjo veršių, tiek randų̃ rage turi J. Kie[k] randų̃ ant ragų, tie[k] ir metų LKKXIII22(Grv). Karvei randai kertasi ant ragų, o arkliuo užkartos ant dantų: rodo metus Lk. 4. bangų suneštas dugno nelygumas: Nemune yra randaĩ iš smilties sunešti po vandenimi J. Garlaivys užplaukė ant rando Vl. Žuvų daug yra rande rš. 5. R243, MŽ324 statybinis ornamentas, išdrožinėjimas.
2 ×randas (vok. Rand) sm. 1. krantas: Augo klevelis pagal randelį, leidė šakneles pagal darželį (d.) MitV278. 2. indo kraštų užsilenkimas: Randas bliūdo R53, MŽ70.
3 ×rañdas (l. rząd) sm. (4) 1. vadovavimas, tvarka: Dabar ne jo valia buvo, sūnaus randas visur LzP. 2. Švn, ArchXV496 valdžia: Susiedas apskundė randui, kad tas kupčius skarbą išėmė, o in tą daiktą pakasė kamašius BsPIV231.

randas sinonimai

randas junginiai

  • Pietų Afrikos Randas
Ką reiškia žodis randauninkas? Visi terminai iš raidės R.