kisti reikšmė

Kas yra kisti? 1 kìsti, kiñda, kìdo intr. K, Ms, Slnt pradėti kedėti, driksti, plyšti, skarti: Kiñda mano drabužiai, t. y. trūksta J. Jau rankovės kiñda Brt.
2 kìsti, kiñta, kìto intr.; [K], N darytis kitokiam, keistis: Kintamojo kapitalo vaidmuo čia turi kardinaliai skirtis nuo pastoviojo kapitalo vaidmens rš. Iš pradžių keičiasi žmonių būtis, o tik paskui kinta jų sąmonė rš. Drauge su visuomeninio gyvenimo raida kito ir auklėjimas rš. Pats kintù, pinigą keičiu, gyvolį mainau J. Bet kinta laikai, nepastovi ir žmogaus laimė A.Vien. Dabar viskas kinta J.Jabl. O, vaikel, greičiau, kaip viskas, kinta žmogaus širdis Vd. Gaidys gieda – oras kinta Vlkv. Palydovo orbitos dydis nuolat kinta sp. Heraklitas laikė materiją ne tik nuolat kintančia, bet ir nuolat judančia erdvėje rš. Kintamąja yra vadinama tokia srovė, kurios kryptys su laiku kinta rš. Plačia prasme kintamosios žvaigždės yra tokios, kurių kinta regimasis šviesumas P.Slavėn. kiñtamai adv.: Jis yra išradus, gudrus ir nekintamai linksmo būdo rš. Laimės atėjimu darbo liaudis nekintamai tikėjo (sov.) rš.
3 kìsti, kìta (kiñta), kìto intr. ketinti, žadėti, baustis: Jisai kìta (keta, ketina) į dubą ant gyvenimo eiti, t. y. nori, jau pakìtęs J.
4 kìsti, -a, -ė tr. J, LVI388 džiauti jaują (kimšti jaują džiovinimui); plg. kisimas 2.

kisti sinonimai

kisti antonimai

kisti junginiai

  • (iš)kišti, kyšoti, iš(si)kišti, kyšoti, kišti nagus, kišti nagus prie, kišti nosį, kišti nosį į, nagus kišti, nosį kišti
Ką reiškia žodis kistis? Visi terminai iš raidės K.