skyrimas reikšmė
Kas yra skyrimas? 1 skyrìmas sm. (2) DŽ, skýrimas (1) K, Rtr, skýrimos ind. → 1 skirti: 1. I. 2. N, K, A1884,222. | refl. Sut, I: Gera karvytė ant skýrimasis grietienės Mšk. 3. M → 1 skirti 4: Duok tą pagaliausią dieną skyrime dūšios ir kūno teisiai už griekus gailėti Mž53. | refl.: Teip ir moterystėj Christaus yra nesiskyrimas nuog bažnyčios amžinas SPI217. 4. refl. Jrb → 1 skirti 5 (refl.). 5. refl. → 1 skirti 6 (refl.): Skyrimasis upių SD321, Sut. 6. → 1 skirti 10: Santuokos skyrìmo (byla) BŽ33. | refl.: Susipyksi ten, al bet jau to skýrimos – ne! Tl. Taip y[ra] sugruvimas po svietą su tum skýrimos, tegul aną balas! Trš. Tas žmonių skýrimos – blogai Krš. Iš tų skýrimos jovalas Rdn. Kitąsyk tų skyrìmos nebuvo, tik grabo lenta parskyrė Vdk. 7. → 1 skirti 11: Dviejų dalykų skyrìmas nustato tarp jųdviejų skirtumą FT. Fotokamera spalvų skyrimui įtakos neturi rš. 8. refl. → 1 skirti 12 (refl.): Žodžių skyrimasis nuo darbų – tokia pagrindinė šios grupės (menševikų) liga rš. 9. I → 1 skirti 14: Be skýrimo [vaikėzas] šnekas su visais, akes drasko DūnŽ. Anie nesako „prašum valgyti“, ale vis „ėsti“, – neturia skýrimo Žg. | refl.: Visi pri stalo, visi kartu, nė kokio skýrimos nėkame, nieko Lc. 10. → 1 skirti 16: Pirmu būtumi gavusi, o dabar nieko negauni – nėr skýrimo Trk. Apyvartinių lėšų skyrimas ETŽ. Neprašau aš tavo verkimo, tik prašau dalelės skyrimo LMD(Dsn), Ml. 11. → 1 skirti 21: Skýrimo teisybė KII334. Teip pat nepasakys, kad vyskupų ir klebonų skyrimas priderėtų viešpatystei Blv. Taipo destis ir dabar su atsilikusiais pagal skyrimą malonės CII895. 12. → 1 skirti 23: Ar negalėč rytó an pleciaus eitie to [karalaitei jaunikio] skýrimo pasižiūrėt? Jrk134. | refl.: Neišpasakytas ano skýrimos buvo, o gavo tik tokią pajuodėlę Šll. 13. LzP dalia, likimas: Atsigulta jo, nosis inbesta ir prigerta: toks buvo jo skyrìmas Kkl. Ar tai ne skyrimas žmogaus yra?! Kv. 14. LL209, A.Baran skyrius, skirsnis: Gal kiekvienos kalbos žodžius padalyti į aštuonis skyrimus, kurius dalimis kalbos vadina S.Dauk. Vienok turiu čia parsergėti skaitytojį svotbinių dainų, kad dideliai negeistum atrasti čia aiškių ženklų vieno skýrimo svotbinių dainų nuo kito JVXXpsl. 15. SD379 įskundimas. \ skyrimas; apskyrimas; atskyrimas; įskyrimas; išskyrimas; nuskyrimas; paskyrimas; perskyrimas; praskyrimas; priskyrimas; razsiskyrimas; suskyrimas
2 skýrimas sm. (1) DŽ, Grž, Skrb, skyrìmas (2) Kp, An, skýrymas (1) K.Būg(Slv); LL185 plaukų sklastymas, sklastis: Ar tiesiai skyrìmas? Sdk. Jos skýrimas eina par vidurį Rm. Tavo skyrìmas tai platus kai vieškelys Ds. Nešukuok plaukų aukštyn, parskirk skýrimą – tada ir panos dabos Paį. Kad platus skyrimas plaukuos, tai arti ištekės, kad siauras, tai toli LTR(Ds). | Teip šuniui ir liko skyrìmas par nugarą nuo čigono [kirčio] Ob.
3 skyrimas, -a adj. atskiras, ypatingas: Įkąstą žmogų atvežė skyrimame vagone Vaižg. Bitinėliai gi išsiper skyrimose akelėse, storai vašku išklotose ir esančiose pagal korių kraštus prš.
skyrimas junginiai
- sutarties skyrimas
- sutarties skyrimas