pirmiau reikšmė

Kas yra pirmiau? 1 pirmiaũ adv. N žr. 1 pirma: 1. Dvi atlėks pirmiau, tai tos ne tavo, o jauniausia atlėks paskiausia BsPIV9. Tą pasakyk pirmių̃ pirmiaũ Skr. ║ Kraitvežiai už dienos pirmiaũ parvažiavo Vdžg. Burtinykas gi išskrido pro kaminą da pirmiau, prieš ažsidarant virš rūmų žemei LTR(Dkk). Ans nuejo pirmiaũ metais į kariūmenę [kaip aš] Pln. Ateik biškį pirmiaũ, kaip tam laike Rd. Laikrodis visą valandą pirmiau rodo (skuba) Žem. Pirmiaug neig gaidys pragies, tris kartus manęs užsiginsi Ch1Mt26,34. ^ Pirmiau šaukštas pliš, ne kakta Ds. 2. Nuo pirmiaũ čia šlapia Ėr. Da iš pirmiaũ turiu knygų Ėr. Vyručiai, kur jūs pirmiau buvot? J.Jabl. Pirmiaũ vienas vargau, daba parejo sūnus Pgr.
2 pirmiaũ praep. su gen. anksčiau: Aš parėjau pirmiaũ jo Šlv.
3 pirmiaũ modal. greičiau, tikriau: Kuo ans sirgo, plaučiais ar kepenoms?– Pirmiau, kad plaučiais Šts. Pirmiaũ, kad upis yr buvusi Kal. Pirmiau tavi pakars, kaip paleis Plng.
4 pirmiáu adv. sup. Vlkš pirmiausia: Pirmiáu ją ėmė mūčyt, o paskuidėkuisakė LB79. Pirmiáu karalius uždavė su jo bėgikais lenkty bėgt Jrk31.

pirmiau sinonimai

pirmiau antonimai

Ką reiškia žodis pirmiaus? Visi terminai iš raidės P.