kame reikšmė

Kas yra kame? kame ne kamè adv., kame nẽ kame DŽ, kamè ne kamè NdŽ tai šen, tai ten, kur ne kur, kai kur: Kame ne kamè dar baltuoja sniegas DŽ. Ir mūsų krašte rasi kame ne kamė tokių jaunikaičių J.Jabl. Pasirodė kame ne kame viršūnės kalnų M.Valanč. Kame ne kame girių kampūse S.Dauk. Kurių palaikai šiandien dar kame ne kame tebėra pilės kalnais vadinamys S.Dauk. Raseinių, Šiaulių ir Panevėžio pavietėse kame ne kame ara ir su jaučiais M.Valanč.
1 kamè adv., kamę̃ (plg. kas loc.) 1. kurioje vietoje, kur (vietai pažymėti): Kamè tavo tėvas? K. Kamè radai? J. Kame buvai ir eini? J.Jabl. Vaikali, kamè buvai taip ilgai? Tl. Kamè supylei pieną – ar bliūde, ar puode? Alv. Kamę̃ (dial. kamỹ) gi tu buvai? Užp. Kame rasi, kaip ana yra gera bobutė! Šts. Kur buvai, dukrele, kame vaikštinėjai? KlvD117. Kur tas, kame tas gilus ežerėlis? JD1513. Kame buvai, dukterėle, kame vaikštinėjai? JD41. Kame, broleli, tu buvai? JV1076. Kame kalti pentineliai, kame megztos kamanelės? KlpD108. Kame tavo jaunosios dukrelės? JV715. Volungėle, kame tu lakiojai? KlvD125. Vaikai, vaikai, kame kumelėlė? JD1568. Kame tavo matušėlė? Nm. Kamè gi tavo ragutėlės? Sdk. Kame žuvis be ašakų, męsa be kaulų? Šll. Smertie, kame tavo geluonis? BPII8. Kamè yra, o giltine, geluonis tavo? DP187. Kame gi devyni? BPII391. O jei visi būtų vienas sąnaris, kame gi (pasiliktų) kūnas Bt1PvK12,19. 2. kur nors: Ieškok, gal kamè rasi DŽ. Atsprąstis – kad kamè reikia atspręsti J.
2 kamè conj.; S.Dauk kur: Kame kotas, ten turi būti ir kirvis M. Čia yra vietos kame laigyti FrnS212. Dabokimės, kamè hetmoną sakiot turime DP107. ^ Kame losi, tenai ir laksi Sim. Kame gyvensi, ten ir gulėsi M.Valanč.
3 kamè prt., kàme nagi, parodyk, duok čia: Kàme, kiek tau smulkiais [pinigais] davė? Šl. Kàme, kur įpjovei [į ranką]? Šl. Kamè, ką čia turi? An. Na, kamè, aš pažiūrėsiu Pc. Nu, kamè gi, ar gerai tu čia padirbai? Kp.

kame sinonimai

kame antonimai

Ką reiškia žodis kame norint? Visi terminai iš raidės K.